Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Alexander FRICKE

AB Türkiye Delegasyonu, Sivil Toplum, Temel Haklar, Yargı ve İç İşleri Bölüm Başkanı

2005 yılından bu yana AB kurumlarında görev yapan Fricke, Eylül 2018'de Sivil Toplum, Temel Haklar, Yargı ve İçişleri Bölüm Başkanı olarak AB Türkiye Delegasyonu'na yeniden katıldı. Alexander Fricke, AB genişleme politikası konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Daha önce birkaç yıl boyunca Avrupa Komisyonu'nun Brüksel'deki Genel Merkezi'nde Hırvatistan'ın AB'ye katılımı ve Karadağ'ın AB'ye katılım süreci konusunda müzakereci ve politika sorumlusu olarak görev almıştır. Yurtdışındaki önceki görevlendirmeleri arasında; AB Bangladeş Delegasyonu, Ankara'daki AB Delegasyonu ve insani bir sivil toplum örgütü için görev aldığı Bosna-Hersek yer alıyor.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram