Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Ahmet Hakan ATİK

T.C. Dışişleri Bakanlığı, AB Başkanı, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü, Proje Uygulama Daire Başkanı

1964 yılında Polatlı’da doğdu. 1988’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1988-2011 yılları arasında, Türkiye Kalkınma Bankası’nın çeşitli birimlerinde uzman yardımcısı, uzman ve kıdemli uzman unvanlarıyla görev yaptı.

Atik, 1993-1994 yılları arasında Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen “Temel Eğitim” ve “Ekonomik ve Malî Politikalar Uzmanlık Eğitimi” sertifika programlarını tamamladı.

2011 yılında Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nde AB İşleri Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Atik, 2019 yılına kadar AB İşleri Uzmanı-Koordinatör olarak hizmet verdi. Aynı yıl Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanlığı’na atanan Atik, halen aynı görevini sürdürmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram