Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Bülent ÖZCAN

T.C. Dışişleri Bakanlığı, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü, Genel Müdür

Bülent Özcan, 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nde AB Ekonomisi Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. 2011 yılında Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government bünyesinde düzenlenen Liderlik Programına katılım sağlamıştır.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nda 2018 yılının Aralık ayından bu yana Malî İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü olarak görevini yürütmektedir. 2001 yılında görev yapmaya başladığı kurumda uzman yardımcısı, uzman, koordinatör ve başkan olarak görev yapmıştır.

Proje yönetimi ve uygulanması konusunda yaklaşık 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Avrupa Birliği tarafından Türkiye’ye sağlanan Katılım Öncesi AB Malî Yardım Aracının (IPA) koordine edilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesinden, IPA kapsamında yürütülmekte olan Karadeniz Havzası ve Türkiye-Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı’nın yönetiminden ve Erasmus+, Ufuk 2020 vb. Avrupa Birliği Program ve Ajanslarına katılımın koordine edilmesinden sorumludur.

"Türkiye'ye Sağlanan Katılım Öncesi Avrupa Birliği Malî Yardımı", "Avrupa Birliği Hibe Programları ve STK'lara Sağlanan Destekler" ve "Proje Hazırlama ve Uygulama" konulu kitapları bulunmaktadır. TOBB-ETÜ Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı’nda “Proje Yönetimi” dersi vermektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram