Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Engin YARAHMET

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Proje Yöneticisi

İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2011 yılında Erasmus programıyla Almanya’nın Hannover kentinde, Leibniz Üniversitesi’nde öğrenim gördü. 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve yap-işlet-devret (YİD) finansman yöntemi ile inşa edilen Osmangazi Köprüsü’nün yapım işinde imalat, sözleşme yönetimi ve planlama görevlerinden sorumlu inşaat mühendisi olarak çalışma hayatına başladı.

2014 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir derecelendirme ve yetkilendirme kuruluşu olan Ulusal Yetkin Mühendislik Sınav Konseyi (NCESS) tarafından yapılan, Profesyonel/Yetkin Mühendislik unvanının ön şartı niteliğindeki Mühendisliğin Temelleri (FE) sınavını başarıyla geçti.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nce düzenlenen Ali Teoman Şiir ve Öykü Yarışması’nın şiir alanında birincilik ödülü aldı.

2015 ve 2018 yılları arasında, YİD finansman usulüyle inşası yapılan Ankara Şehir Hastanesi’nin yapım işlerinde Sözleşme, İhale ve İdari Hakediş Uzmanı olarak çalışma yaşamına devam etti.

Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü’nde İnşaat Sözleşmeleri Hukuku yüksek lisans programını 2018 senesinde tamamladı.

2018 yılından itibaren, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde Uzman İhale Yöneticisi olarak çalışmakta olup Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen çeşitli inşaat, hizmet ve tedarik projelerinin sözleşme uygulama idaresinden sorumludur.

Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram