Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Fahri ARAL

Yayın Kurulu

1947 yılında Siirt’te doğdu, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul’da Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nde tamamlayan Aral, orman mühendisi olarak mesleğini hiç yapmayıp, yayıncılık hayatını tercih etti.

1967 yılından beri yayıncılık dünyasının içinde olan Fahri Aral, düzeltmenlikten, editörlüğe ve yayın yönetmenliğine  kadar yayın dünyasının değişik kademelerinde bulundu. Önce May Yayınları, ardından da kurucusu olduğu İletişim Yayınları, Sabancı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yayınları’nın genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Türkiye’nin yayıncılık alanındaki çeşitli meslek kuruluşlarında da yöneticilikte bulunan Fahri Aral, üç dönem Türkiye Yayıncılar Birliği’nin ikinci başkanlığını yürüttü.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram