Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Kemal YENMEZ

Gaziantep Rölöve ve Anıtlar Müdürü

Kemal Yenmez 1961 Pazarcık doğumludur. İlk, orta ve lise öğretimini Kahramanmaraş’ta tamamlayan Yenmez, Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1988 yılında çalışma hayatına başlayan Kemal Yenmez, 1992 yılına kadar özel sektörde görev almıştır. Ardından sırasıyla Turizm Bakanlığı, Bartın PTT Başmüdürlüğü, Gaziantep Türk Telekom ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlenerek çalışma hayatına devam etmiştir.2011 yılından itibaren ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Gaziantep Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nde Kültür Varlıkları Proje ve Uygulama işleri ihale kontrollük işlerini yapmaktayken 07.03.2020/17.03.2021 arası Müdürlüğe vekaleten, 17.03.2021 tarihinden bugüne Müdürlük görevini asaleten yürütmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram