Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Levent ÇIRPICI

Mimar

1989’da Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1994 yılında ortağı iç mimar Atilla Kuzu ile hastane, otel, mağaza, okul, ofis ve kongre merkezleri için mimari ve iç mimari projeler üzerine çalışan Zoom/TPU (Tasarım Proje Uygulama) firmasını kurdu. 2001 yılında Figen-Servet Yazıcı Ev projesi ile prestijli Ağa Han Mimarlık Ödülleri’ne aday gösterildi. 2009 ve 2011 yıllarındaysa Maslak Acıbadem ve Liv Ulus projeleriyle WAF ödüllerinde finalist oldu. YAPI-TURKEYBUILD tarafından 2010, 2011 ve 2015 senelerinde fuar standı tasarımları ile üç kere birincilik ödülü aldı. 2016 yılında Elle Decor International Design Awards’ın düzenlediği EDIDA Awards’da Ozon Design ekibi birlikte Elle Decor Yılın Tasarımcısı ödülünün sahibi oldu (T50 Masa).  Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım stüdyolarında eğitmen olan, çeşitli üniversitelerin çalıştaylarına sıklıkla katılan ve konuşmacı olarak davet edilen Çırpıcı; İstanbul Üniversitesi’ndeki Sosyoloji eğitimine devam etmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram