Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

M. Gökhan BERK

Restorasyon

1993 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu, aynı üniversite ve bölümde 1997 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi aldı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmasını sürdürmektedir. Sosyal konut, toplum odaklı mimarlık ve kültürel miras / koruma konularında çeşitli uluslararası seminerlerde sunulmuş, kitap ve dergilerde yayınlanmış 10 kadar akademik çalışması bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
Ankara ve İstanbul’da çeşitli mimarlık bürolarında çalıştı. İstanbul Metrosu Taksim-4.Levent hattının inşaatında proje müdür yardımcısı olarak görev yaptı. 2000 yılından itibaren kurucusu ve ortağı olduğu Çevre Yapı Proje Yönetim Ltd. Şti. bünyesinde İstanbul’da Eminönü-Kabataş, Sultançiftliği-Edirnekapı, Edirnekapı-Topkapı, DTM-Havalimanı, Zeytinburnu-Bağcılar, Kabataş-Taksim, Taksim-Şişhane-Yenikapı gibi raylı sistem hatlarının ve istasyonların tasarım ve yapım işlerinde görev aldı. İstanbul, Kocaeli, Gebze ve Adapazarı illerinde çok sayıda lojistik merkezi ve endüstriyel tesisinin tasarım ve yapım işlerini üstlendi ve tamamladı.
2011 yılından beri Türkiye’de Avrupa Birliği Katılım Öncesi Malî Yardım (IPA) enstrümanı, FRIT, MADAD ve diğer AB fonları ve uluslararası fonlar ile yürütülen 30 kadar projede tasarım, yapım, müşavirlik ve teknik destek sözleşmelerinde yönetici, proje müdürü, koordinatör, sözleşme uzmanı olarak çeşitli görevler almış ve halen bu alanda çalışmaktadır. Uluslararası kredi ve hibe fonlarla yürütülen ihale ve projelerde danışmanlık ve teknik destek hizmetleri sunmaktadır.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram