Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Mertcan ÇELİK

Proje Finans Sorumlusu

16 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenim hayatını Yüce Koleji’nde tamamlamıştır. Ardından 2011 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimine başlamış ve onur öğrencisi olarak 2016 yılında mezun olmuştur. Yine 2016 yılında Yüksek Lisans eğitimini Roma’da La Sapienza Üniversitesi’nde başlamış ve “Tarım Endüstrisinin Sürdürülebilir Kalkınmaya ile İlişkisi” adlı tezi ile Uluslararası Ekonomi ve Kalkınma Programı’ndan 2018 yılında mezun olmuştur.
Ankara’da üniversite öğrenimine devam ettiği yıllarda, Belçika Büyükelçiliği Savunma Ataşeliği’nde ve Roma’da Yüksek lisans öğrenimine devam ettiği yıllarda, Türkiye Cumhuriyeti’nin İtalya Büyükelçiliği’nde staj yapmıştır.
2019 yılında Türkiye’ye geri döndükten sonra WEglobal Danışmanlık A.Ş’nin yürütmekte olduğu AB-Türkiye Anadolu Arkeolojisi ve Kültürel Miras Enstitüsü Projesi’nde proje asistanı olarak göreve başlamıştır. Şu anda Proje ’deki görevine Finans Sorumlusu olarak devam etmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram