Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Murat ÖZÇELEBİ

T.C. Dışişleri Bakanlığı, AB Başkanı, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü, Proje Uygulama Daire Başkanlığı, Uzman

Murat Özçelebi, 2004 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Meslek hayatına 2004 yılında özel sektörde başlamıştır. 2006 yılında Gümrük Müsteşarlığı’nda çalışmaya başlamıştır. 2010 yılından bu yana ise Avrupa Birliği Başkanlığı’nda görev yapmaktadır. Uzmanlık tezini “Türkiye’de Uygulanan AB Hibe Programları” üzerine hazırlamıştır. Halen ODTÜ Avrupa Çalışmaları Programı’nda yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Jean Monnet Burs Programı, Sivil Toplum Diyaloğu, Türkiye-AB Şehir Eşleştirme Programı ve yerelde kapasite geliştirilmesine yönelik olarak uygulanan projelerin programlama ve uygulama aşamalarında görev almıştır. Proje hazırlama, AB Malî Yardımları, kamu-STK iş birliği konularında eğitimler vermektedir. 2015 yılından bugüne kadar Katılım Öncesi Malî Yardım Aracı kapsamında bir öncelik alanı olarak belirlenen sivil toplum sektörünün programlama, uygulama ve izleme süreçlerinden sorumludur.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram