Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Prof. Dr. Aydın GÜLAN

Yasa Çalışmaları

İstanbul - Üsküdar doğumludur. Üsküdar Paşakapısı İlkokulunda okudu. Orta ve lise eğitimini 1973 – 1981 yılları arasında Galatasaray Lisesinde tamamladı. 1981 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu ve aynı yıl “İdare Hukuku Anabilim Dalı”na Araştırma Görevlisi olarak girdi.

1987 yılında “Kamu Hizmeti ve Görülüş Usulleri” başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde doktora eğitimine başladı. 1989-1990 yılları arasında Fransa’da Bourgogne Üniversitesi’nde doktora araştırmalarında bulundu. 1995 yılında, daha sonra kitap olarak basılan “Kamu Mallarından Yararlanma Usullerinin Tabi Olduğu Hukuki Rejim” başlıklı tezi ile Doktor unvanını aldı. 1996 yılında yardımcı doçent kadrosuna atandı. 2000 yılında “Türk İmar Hukukunda ‘Hamur Kuralı’ Uygulaması (3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18. Maddesi Uygulamasına İlişkin Teorik Bir Yaklaşım)” tezi ile Doçent oldu. Profesör unvanını 2008 yılında aldı.

Çeşitli tarihlerde yaptığı görevler arasında Uluslararası Karadeniz’e Kıyısı Olan Üniversiteler İstanbul Toplantısı (2000)’nda Genel Sekreterlik, Türkiye I. Çocuk Hakları Kongresi Başkanlığı, Türkiye Bilimler Akademisi Konsey üyeliği sayılabilir.

Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Kamu Hukuku Bölüm Başkanı ve İdare Hukuku Anabilim Dalı Başkanı’dır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram