Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Prof. Dr. Kutalmış GÖRKAY

Kilit Uzman 2 / Ağlar ve Platformlar

Profesör Kutalmış Görkay, Ankara Üniversitesi’nde Klasik Arkeoloji lisansından sonra aynı üniversitede tamamladığı doktora çalışmaları sırasında ve daha sonra Münster Üniversitesi (Almanya), Oxford Üniversitesi (İngiltere), Bordeaux Üniversitesi (Fransa), Berlin Hür (Freie) Üniversitesi (Almanya) dahil olmak üzere çeşitli kurum ve üniversitelerden burslar alarak araştırmalarda bulunmuştur. Doktorası sırasında ve sonrasında Arykanda, Aphrodisias, Alexandria Troas ve Erythrai antik kentlerinde yürütülen kazı ve yüzey araştırmalarına katılmıştır. K. Görkay, 2000 yılında Zeugma'da yürütülen kurtarma kazıları sonrasında yayın çalışmaları kapsamında uzman olarak The Packard Humanities Institute için danışmanlıkta bulunmuştur. Kutalmış Görkay, 2005 yılından bu yana araştırma profesörü olarak çalıştığı Ankara Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü'nden Zeugma kazılarını yönetmektedir. Alexander von Humboldt akademisyeni ve Oxford Üniversitesi'ndeki çeşitli kolejlerde misafir araştırmacı olan Görkay, 2019'dan bu yana araştırmalarını Oxford Üniversitesi, Klasik Diller ve Klasik Arkeolojisi Bölümüne bağlı olarak, Wolfson Kolejinden sürdürmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram