Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Prof. Dr. Veysi İŞLER

Bilişim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1987 yılında lisans, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında yüksek lisans, 1995 yılında ise doktora derecelerini almıştır.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde1996-2000 ve 2005-2017 yılları arasında yardımcı doçent, doçent ve professör ünvanlarıyla görev yapmıştır. 2017 yılında ODTÜ’den emekli olmuştur.

Hong Kong Polytechnic, University of Central Florida ve Massachusetts Institute of Technology Game Lab’te belirli süreliğine araştırmalar yapmak için bulunmuştur.

Halen, Hasan Kalyoncu Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Veysi İşler, 1996 yılında Tübitak Bilten’de Bilgisayar Grafiği ve Sanal Gerçeklik Grubu’nu; 1998 yılında Türkiye’nin ilk internete dayalı eğitim programı olan İDEA’yı, 2000-2005 yılları arasında Meteksan Bilişim Grubu’nda Simülasyon ve Görsel Sistemler Bölümü’nü kurmuş ve yönetmiştir.

Dr. İşler, 2006-2015 yılları arasında ODTÜ-TSK Modelleme ve Simülasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin başkanlığını yürütürken, NATO Modelleme ve Simülasyon Grubunda Türkiye’nin akademik temsilcisi olarak görev almıştır. ODTÜ Enformatik Enstitüsü Oyun Teknolojileri Programının kurucularındandır. Dr. İşler'in bilgisayar grafiği, modelleme ve simülasyon, oyun teknolojileri ve yapay zeka konularında 150'nin üzerinde bilimsel makale, bildiri, kitap bölümü ve sunumları bulunmaktadır.

Dr. İşler, Simsoft bünyesinde yürütülen projelere akademik desteğinin yanı sıra endüstri deneyimlerini ve bilgi birikimlerini üniversitedeki öğrencilerine aktarmaya devam etmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram