Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

R. Onur İBCİ

Arkeoloji

onurir@gmail.com

22 Ekim 1993 Tokat Zile doğumludur. Antalya Yavuz Selim Lisesi mezunudur. Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümünde aldığı lisans eğitiminden sonra; aynı üniversitenin Arkeoloji Anabilim Dalında "Sura Apollon Tapınağı ve İlişkili Kült Alanları" başlıklı tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Antalya Kadın Müzesi ve Bir Zamanlar Antalya Şehir Müzesi gibi projelerde araştırma görevlisi olarak yer almıştır. Eskiçağ Bilimleri alanlarında eğitim gören öğrenciler için faaliyet gösteren Arkeopolis’in kurucularındandır.  2013-2015 yılları arasında Myra – Andriake Kazıları ve Ksanthos Kazılarına öğrenci olarak katılmıştır. 2016 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Akdeniz Üniversitesi adına Prof. Dr. Nevzat Çevik başkanlığında gerçekleştirilen Myra ve Andriake Kazılarının bilim heyetinde yer almaktadır. 2019 yılından itibaren ise Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü projesinde görev almaktadır.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram