Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Tuba AKBAYTÜRK

Kütüphane ve Arşiv

Tuba Akbaytürk Çanak 2011 yılından beri Koç Üniversitesi Kütüphanesi’nde Direktör olarak görev yapmaktadır. 3 ayrı şehirde 5 ayrı kütüphanenin bütçe yönetimi, koleksiyon geliştirme, e-kaynak yönetimi, kütüphane otomasyonu, kaynak paylaşımı, sayısallaştırma ve kullanıcı hizmetleri başta olmak üzere tüm faaliyetlerinden sorumludur. Tuba daha önceki yıllarda yine Koç Üniversitesi bünyesinde Yardımcı Direktörlük ve Sistem Kütüphaneciliği görevlerinde bulunmuştur. Tuba değerlendirme merkezi uygulaması tabanlı kütüphane reorganizasyonu, kütüphanelerde öğrenme alanlarının kullanıcı ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmesi ve sayısallaştırma projelerinde çalışmıştır.  

2012-2018 yılları arasında Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS)’da Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdüren Tuba, son iki yılında da Konsorsiyum Başkanlığı görevini üstlenmiştir. İstanbul Kalkınma Ajansı ile “Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı” kapsamında “Beyoğlu Araştırma Merkezleri Platformu ve Kütüphane Toplu Kataloğu Projesi”ni 2016 yılında tamamlamıştır.

Çeşitli yayıncıların uluslararası danışma kurullarında ve kütüphanecilik alanındaki sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev almaktadır.

Tuba Boğaziçi Üniversitesi’nden Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans ve Indiana Üniversitesi’nden Kütüphanecilik yüksek lisans derecesine sahiptir. 

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram