Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Zehra KAFKASLI

İletişim

Bersay İletişim Danışmanlığı’nda 2019 yılından bu yana Y. Danışman olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Medya Araştırmaları Programı’nda Dijital Medyada Ölümün Değişen Anlamının Analizi başlıklı doktora tezini yazmaktadır.

Kafkaslı, 2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Lisans Programı’ndan mezun oldu. 2006 yılında, aynı Üniversitenin İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi (2007-2015) ve Öğretim Görevlisi (2006), ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi (2016-1017) olarak çalıştı. Tarih Vakfı’nın Sözlü Tarih Atölyesi ile docistanbul tarafından düzenlenen Yurttaş Haberciliği ve VideoAktivizmi Atölyesi’ne katıldı. 2004-2019 yılları arasında Güncel Hukuk Dergisi’nde Yayın Kurulu üyesi ve editör olarak yer aldı.

Hakkınız Var: İnsan Hakları Üzerine Yazılar (Doğan Kitap, 2014) başlıklı kitabın editörlerindendir.

Esra Ercan Bilgiç ile birlikte gerçekleştirdiği araştırma, Gencim, Özgürlükçüyüm, Ne İstiyorum? (İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, 2013) başlığıyla yayınlandı. Cemal Bali Akal’ın Varolma Direnci ve Özerklik: Bir Hak Kuramı İçin Spinoza’yla (Dost Kitabevi, 2004) kitabının editör kadrosunda yer aldı.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram