Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

I. Millî Arkeoloji Şûrası Toplanıyor

1 Ocak 2021

I. Millî Arkeoloji Şûrası

AMAÇ:

  1. Arkeoloji ve yakın ilgili bilim alanlarının; bilim, araştırma, meslek, eğitim, iletişim gibi konularda teori ve uygulama alanlarında geldiği düzeyi tanımlamak, sorunları belirlemek ve çözümler önermek, ideal bilimsel-kurumsal gelecek için yol haritası oluşturmak.
  2. Devlet, akademi, yerel yönetimler ve STK’lar gibi tüm paydaşları bir araya getirmek, hem paydaş beklentilerini öğrenip hem de onların fikirlerinden yararlanmak.
  3. “Türk Arkeolojisi” kavramının içini doldurmak, ideal oluşum/gelişim yollarını bulmak.
  4. Uygulanabilir, akılcı somut sonuçlara ulaşmak.
  5. İlgili Bakanlıklara, akademiye, diğer kurumlara kısa ve uzun vadeli bir çalışma planı altlıkları sunmak, kurumlar arası iş birliği ve ilişkileri değerlendirmek ve yeni öneriler geliştirmek.
  6. Strateji belirlemeye katkı vermek ve böylece ilgili uygulayıcılara zaman da kazandırmak.
  7. Tüm sonuçları değerlendirerek arkeoloji dünyasına ve Enstitü yönetimine hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yol haritası çizmek.

 

Şura Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram