Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Barbaros Murat KÖSE

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı

1980 yılında Ankara’da doğdu.

Çevre Mühendisliği ve İşletme Bölümlerinde lisans, Endüstri Mühendisliği Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir.

2003 yılında meslek hayatına atılan ve kısa süre özel sektörde mühendis ve Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Köse, 2006 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı’nda Çevre Mühendisi olarak başladığı kamu hizmetine daha sonra ÇED ve Planlama Genel Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak devam etti.

2007 Yılında Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde İhale Yöneticisi olarak yeni görevine başlayan Köse, Birimde daha sonra sırasıyla İhale Bölüm Koordinatörlüğü, Proje Yönetimi Bölüm Koordinatörlüğü ve Kalite Güvence Kontrolörlüğü yaptıktan sonra 2017 yılında Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 27 Ağustos 2021 tarihinden itibaren de Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Avrupa Birliği usul ve esaslarına göre ihale ve sözleşme yönetimi konularında önemli deneyiminin yanı sıra çeşitli yayınları ve tez çalışmaları bulunan Köse, aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında pek çok seminer, panel ve kongrede konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Köse, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram