Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü

Seda ERDEN

AB Türkiye Delegasyonu Sivil Toplum, Görsel İşitsel Programlar, Kültür Program Yöneticisi

Seda Erden, kariyerine Türkiye'de diplomatik muhabir olarak başladı. 1995'ten 2004'e kadar Türkiye'nin AB ile ilişkilerini takip ederek, İsrail Filistin çatışması, 11 Eylül'ün ardından Afganistan'a yönelik savaş ve Irak'ın işgali gibi önemli dünya olaylarını yerinde anlattı. Erden, önemli Türk televizyon kanallarında görev yaptı. Ayrıca Deutsche Welle Türkçe ekibinde yer aldı. Türkiye'nin AB ile üyelik müzakerelerinin başladığı 2004 yılında, iki dönem AB Dönem Başkanlığı yapan Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği Basın Sorumlusu/Sözcüsü olarak görev yaptı. Seda Erden, 2006 yılından bu yana AB Türkiye Delegasyonu'nda kültür, diyalog ve medya için AB Politikaları Program Sorumlusu olarak çalışmaktadır. AB-Türkiye diyalogunu destekleyecek ve ifade özgürlüğünü güçlendirecek programlar tasarlayıp yönetmektedir.

Bu websitesi, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle oluşturulmuş ve sürdürülmüştür. Bu websitesinin içeriği yalnızca Weglobal Danışmalık A.Ş'nin sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ©️ Copyright 2021
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram